Recenze Lamax X8.1 Sirius: levná akční kamera s bohatým příslušenstvím

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 14

 1. Jakub napsal:

  Dobrý den měl bych zájem o kameru lamax 8.1 Sirius,hmotnost samotné kamery je 63g,mužu se zeptat kolik je celková hmotnost balení?Děkuji za odpověď

  • Zdeněk Beran napsal:

   Dobrý den, celkovou hmotnost balení bohužel nevím, kameru jsme již museli vrátit zpět. Samotná kamera váží 63 gramů, hmotnost včetně vodotěsného obalu tipuji kolem 120 gramů.

 2. Jara napsal:

  Není náhodou stabilizace optická? V jiných zdrojích to uvádí..

  • Zdeněk Beran napsal:

   Není. U drtivé většiny akčních kamer je stabilizace obrazu pouze elektronická a Lamax X8.1 Sirius není výjimkou.

   • jara napsal:

    Popis z webu výrobce (?): http://lamax-electronics.com/cz/sportovni-akcni-kamery/akcni-kamera-lamax-x8-1-sirius/

    Ke kvalitě záznamu přispívá stabilizace Gyro, která eliminuje vliv chvění a rázů. Díky ní jsou nahrávky plynulé jako profesionální film. Při všech druzích pohybu – po vlastních nohou, jízdě na lyžích, skateboardu nebo na kole – se můžete těšit na neroztřesené záběry.

    takže?

    • Zdeněk Beran napsal:

     Ano, kamera má gyroskop pro určení polohy natočení (naklonění) a na základě těchto dat probíhá elektronická stabilizace obrazu.

     • jara napsal:

      v tom případě mi to přijde trochu zavádějící, protože opravdu to snad všude berou jako optickou stabilizaci.. díky za info

     • Tomáš napsal:

      Stabilizace – OIS – je optická – sdělení od výrobce.

 3. Marian Nováček napsal:

  Koupil jsem X8.1, nejsem spokojen se zvukem ve vodotšsném obalu. Měl jsem jinou, levnější s horším rozlišením, ale zvuková stránka byla kvalitnější a obraz byl přibližně na stejné úrovni. Myslím si, že příslušenství u jiných kamer je stejné množství.

 4. Petr napsal:

  Dobrý den, ve článku uvádíte že konkurence si vede o něco lépe. Jaký konkurenční model tímto myslíte? Respektive kterou akční kameru v této cenové relaci považujete za nejlepší?

  • Zdeněk Beran napsal:

   Subjektivně se mi zdála kvalita videí lepší u Niceboy Vega 4K. Obě kamery už ale bohužel nemám k dispozici, abych mohl provést detailnější srovnání. V současnosti nevypadá vůbec špatně model Niceboy Vega 5 Pop. Pokud bude zájem, zkusím tuto kameru sehnat na recenzi.

 5. Jaroslav Cuprák napsal:

  Lamax X8 Sirius pri nasnimani priebehu jazdy autom a pri prehravani cez laptop tak zaznamy su zrychlene, takmer nepozorovatelne a neviem kde som spravil,alebo kde je chyba.Vdaka za radu!

 6. Tomáš napsal:

  Jenom se chci zeptat když nechávám baterii v kameře a potom je ta baterka vybitá tak ta baterie se nesmí nechávat v té kameře nebo je to závada???

 7. Tomáš napsal:

  Doporučíte v dané ceně LAMX X7.1 nebo X8.1? Z videí s emi zdá, že X7.1 má ale obraz hezčí – živější, barevnější…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *